Autobusová linka Athény - Praha

 

Mezinárodní autobusová linka č. 000406 Athény – Bratislava – Praha je provozována řeckou dopravní a cestovní kanceláří Korona Travel od roku 1993. Linka funguje celoročně, aktuálně v zimním období jednou za dva týdny, v sezóně od června do září jednou týdně. Přehled všech odjezdů v roce 2024 najdete zde.

Informace o cestě

Odjezd z Athén je standardně ve čtvrtek, výjimečně může být i jiný den, například o svátcích. Čas odjezdu je vždy ráno v 7:00, příjezd do Prahy pak v pátek většinou mezi 14:00 a 15:00. Následně odjezd z Prahy v sobotu v 08:00 a příjezd do Athén v neděli odpoledne kolem 16:00.
Místo odjezdu a příjezdu v Athénách je totožné s adresou sídla dopravce, tedy Lagoumizti 65, Neos Kosmos, což je poblíž historického centra Athén. V Praze je konečná zastávka na ÚAN Florenc, odkud je také odjezd, většinou z nástupiště č. 5.
Zastávky ve směru z Prahy jsou Brno, Bratislava, Budapešť, a v Řecku pak Soluň, Katerini, Larissa a Lamia. Podrobný přehled najdete zde. V případě, že máte zájem o nástup nebo výstup na jiném místě na trase mimo naplánované zastávky, zkuste se nás zeptat. Nelze to sice garantovat, ale pokusíme se vám vyhovět.

Jízdenky

Jízdenku lze koupit na kterýkoli úsek trasy, kromě vnitrostátních úseků. Je tedy možné cestovat například z Prahy do Bratislavy, nikoli však z Prahy do Brna nebo ze Soluně do Athén. Jízdenky se neprodávají v autobusu, ale pouze přes online platformu, kde si zvolíte cestu a termín, zadáte osobní údaje, vše potvrdíte a nakonec zaplatíte platební kartou. Na zadaný email vám vzápětí přijde elektronická jízdenka.
Platba může proběhnout také v hotovosti v naší kanceláři v Praze (U Sluncové 14, Praha 8), avšak pouze v otevírací době anebo mimo tuto dobu na základě telefonické dohody.
Jízdenku nelze rezervovat, ale pouze koupit dle aktuální dostupnosti, ať již na webu nebo u nás v kanceláři.
Ceny jízdenek se mohou lišit v závislosti na období, obsazenosti a času zbývajícím do odjezdu. Konkrétní cenu zjistíte vyhledáním na online platformě. Sleva na jízdném je poskytována dětem do 12 let a studentům s průkazem ISIC.
V ceně jízdenky jsou zavazadla do 30 kg.
Online prodej jízdenek se uzavírá 1 hodinu před odjezdem.