Zásilky odesílané z Prahy

Přeprava zásilek z Prahy do Athén probíhá v rámci autobusové linky, tj. v letní sezóně jednou týdně a v mimosezónním období jednou za dva týdny – přehled všech odjezdů v roce 2024 najdete zde.              

Příjem zásilek k odeslání do Řecka probíhá v kanceláři Korona Travel na adrese U Sluncové 71/14, 18600 Praha 8 – uvnitř hotelu Olympik Tristar několik metrů vlevo od recepce –v termínech uvedených níže po otevření odkazu REZERVACE TERMÍNU. V pátek, tj. den před odjezdem, je nutné předat zásilku nejpozději do 12:00. 

Zásilky se standardně účtují podle hmotnosti, což se týká především zavazadel, krabic a balíků. Naopak některé konkrétní předměty jako například televize, jízdní kolo aj. jsou účtovány ceníkově, případně je cena stanovena individuálně. 

V případě předání zásilky v rezervovaném termínu a předvyplnění online formuláře je účtována cena 70 Kč/kg, minimální celková cena je 450 Kč (má-li zásilka méně než 6,5 kg).

Pokud je zásilka předána bez rezervace termínu a online formulář nebyl předem vyplněn, je účtována cena 80 Kč/kg, minimální celková cena je 520 Kč (má-li zásilka méně než 6,5 kg). 

Platba je možná pouze v hotovosti v českých korunách.

Při předání je odesílatel povinen prokázat se průkazem totožnosti a podepsat čestné prohlášení o obsahu zásilky.

Není dovoleno převážet: alkohol, cigarety, léky, drogy, zbraně a výbušniny, peníze, zlato a jiné cennosti, potraviny kromě trvanlivých, koření, aromatické čaje. 

Kromě Athén je možné zásilku přepravit také do Soluně a do Larissy, kde si ji příjemce vyzvedne v partnerské kanceláři Korona Travel. Dále existuje možnost domluvit si individuální vyzvednutí přímo z autobusu podél trasy ze Soluně do Athén.

Zásilka je většinou dopravena do Řecka druhý den po odjezdu z Prahy, tj. v neděli, a od pondělí je možno ji vyzvednout v athénské kanceláři. Výjimečně však může být dopravena i o jeden nebo dva týdny později. Všechny zásilky přijaté v Praze k přepravě odjíždí sice vždy nejbližším spojem, ale někdy mohou být v průběhu cesty krátkodobě uskladněny a později dopraveny do Řecka nákladním vozidlem. O tom, zda zásilky dojedou autobusovou linkou až do cíle anebo budou dopraveny jiným způsobem později, rozhoduje dopravce v závislosti na obsazenosti autobusu i na dalších kritériích.

Zarezervujte si termín předání zásilky a vyplňte formulář